×
Antena 3 S.A. utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.antena3.ro. Îți aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea pe www.antena3.ro, te rugăm să citești și să înțelegi conținutul Politicii de Cookie și Politica de Confidențialitate.

Prin continuarea navigării pe www.Antena3.ro confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Poți modifica în orice moment setările acestor fișiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

DA, ACCEPT

x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept

Fii alături de noi!

REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul HARGHITA

09 Iul 2018   •   12:40
REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul HARGHITA 16

HARGHITA REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro.  Ministerul Educației face publice rezultatele repartizării computerizate pentru admiterea la liceu în 2018. Rezultatele vor fi afișate pe www.antena3.ro și admitere.edu.ro, luni, 9 iulie. 

REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro. Depunerea dosarelor de înscriere în unităţile de învăţământ liceal în care candidaţii au fost repartizaţi se va realiza între 10 şi 13 iulie. În perioada 16-18 iulie, comisia judeţeană de admitere va rezolva toate cazurile speciale apărute după etapa de repartizare computerizată, dar şi situaţiile candidaţilor care nu şi-au depus dosarele de înscriere în termen şi ale candidaţilor care nu au participat deloc sau au participat, dar nu au fost repartizaţi computerizat. 

A doua etapă de admitere, dedicată absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat sau nu au fost repartizaţi în etapa anterioară, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior, va avea loc în data de 7 septembrie. 

LISTA LICEELOR

COLEGIUL NAȚIONAL "MÁRTON ÁRON" MIERCUREA CIUC

COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" TOPLIŢA

COLEGIUL NAŢIONAL "OCTAVIAN GOGA" MIERCUREA CIUC

COLEGIUL REFORMAT "BACZKAMADARASI KIS GERGELY" ODORHEIU SECUIESC

COLEGIUL TEHNIC "BÁNYAI JÁNOS" ODORHEIU SECUIESC

COLEGIUL TEHNIC "BATTHYÁNY IGNÁC" GHEORGHENI

LICEUL "MARIN PREDA" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL "MIRON CRISTEA" SUBCETATE

LICEUL DE ARTE "DR.PALLÓ IMRE" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL DE ARTE "NAGY ISTVÁN" MIERCUREA CIUC

LICEUL PEDAGOGIC "BENEDEK ELEK" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC "EÖTVÖS JÓZSEF" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC "FOGARASY MIHÁLY" GHEORGHENI

LICEUL TEHNOLOGIC "GÁBOR ÁRON" VLĂHIȚA

LICEUL TEHNOLOGIC "JOANNES KÁJONI" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEHNOLOGIC "KÓS KÁROLY" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEHNOLOGIC "KÓS KÁROLY" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" BĂLAN

LICEUL TEHNOLOGIC "PETŐFI SÁNDOR" DĂNEŞTI

LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKÁS TIVADAR" DITRĂU

LICEUL TEHNOLOGIC "SÖVÉR ELEK" JOSENI

LICEUL TEHNOLOGIC "SZÉKELY KÁROLY" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEHNOLOGIC "TIVAI NAGY IMRE" SÂNMARTIN

LICEUL TEHNOLOGIC "VENCZEL JÓZSEF" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEHNOLOGIC "ZEYK DOMOKOS" CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC "ZIMMETHAUSEN" BORSEC

LICEUL TEHNOLOGIC CORBU

LICEUL TEHNOLOGIC CORUND

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SEGITŐ MÁRIA" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT ERZSÉBET" LUNCA DE SUS

LICEUL TEOLOGIC UNITARIAN "BERDE MÓZES" CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEORETIC "DR.P. BOROS FORTUNAT" ZETEA

LICEUL TEORETIC "KEMÉNY JÁNOS" TOPLIŢA

LICEUL TEORETIC "O.C.TĂSLĂUANU" TOPLIŢA

LICEUL TEORETIC "ORBÁN BALÁZS" CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEORETIC "SALAMON ERNŐ" GHEORGHENI

LICEUL TEORETIC "SFÂNTU NICOLAE" GHEORGHENI

LICEUL TEORETIC "TAMÁSI ÁRON" ODORHEIU SECUIESC

EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 NOTE FINALE - edu.ro.  În conformitate cu prevederile metodologice, în urma evaluării lucrărilor contestate, "nota iniţială se poate modifica, după caz, prin creştere sau descreştere, prin nota acordată la contestaţii". 

Rezultatele finale, în urma contestațiilor, obținute de elevi la examenul de EVALUARE NAȚIONALĂ / CAPACITATE din 2018, susținute în LICEU sau ȘCOALA GIMNAZIALĂ sunt afișate pe evaluare.edu.ro . 

Pe www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolventii clasei a VIII-a: subiecte barem și REZULTATE FINALE EVALUARE NATIONALA 2018.

Subiecte și barem Limba și literatura română

Subiecte și barem Matematică

Subiecte și barem Limba maternă

Pe evaluare.edu.ro și www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolvenții clasei a VIII-a din ROMÂNIA: subiecte barem și REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018.

REZULTATELE pe fiecare JUDEȚ:

Media obținută la EN VIII este un criteriu decisiv pentru admiterea în învățământul liceal.

Lista completă a unităților de învățământ, pe evaluare.edu.ro.

COLEGIUL NAŢIONAL "OCTAVIAN GOGA" MIERCUREA CIUC

COLEGIUL REFORMAT "BACZKAMADARASI KIS GERGELY" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL "MARIN PREDA" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL "MIRON CRISTEA" SUBCETATE

LICEUL DE ARTE "NAGY ISTVÁN" MIERCUREA CIUC

LICEUL DE ARTE "PALLÓ IMRE" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL PEDAGOGIC "BENEDEK ELEK" ODORHEIU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC "PETŐFI SÁNDOR" DĂNEŞTI

LICEUL TEHNOLOGIC "SÖVÉR ELEK" JOSENI

LICEUL TEHNOLOGIC "TIVAI NAGY IMRE" SÂNMARTIN

LICEUL TEHNOLOGIC "ZIMMETHAUSEN" BORSEC

LICEUL TEHNOLOGIC CORBU

LICEUL TEHNOLOGIC CORUND

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SEGITŐ MÁRIA" MIERCUREA CIUC

LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT ERZSÉBET" LUNCA DE SUS

LICEUL TEOLOGIC UNITARIAN "BERDE MÓZES" CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEORETIC "DR.P. BOROS FORTUNAT" ZETEA

LICEUL TEORETIC "KEMÉNY JÁNOS" TOPLIŢA

LICEUL TEORETIC "O.C.TĂSLĂUANU" TOPLIŢA

LICEUL TEORETIC "ORBÁN BALÁZS" CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEORETIC "SFÂNTU NICOLAE" GHEORGHENI

LICEUL TEORETIC "TAMÁSI ÁRON" ODORHEIU SECUIESC

ŞCOALA GIMNAZIALA "MÁRTON ÁRON" BRĂDEȘTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "BENEDEK ELEK" AVRĂMEŞTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "JÓZSEF ATTILA" MIERCUREA CIUC

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "KRIZA JÁNOS" CĂPÂLNIŢA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "KÁJONI JÁNOS" CICEU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "LIVIU REBREANU" MIERCUREA CIUC

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTONFFY GYÖRGY" CÎRŢA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "MÓRA FERENC" GOAGIU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NAGY IMRE" MIERCUREA CIUC

ŞCOALA GIMNAZIALĂ FÂNTÂNA BRAZILOR

ŞCOALA GIMNAZIALĂ VALEA LUI PAVEL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANDREI SAGUNA" TOPLIŢA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARANY JÁNOS" MIHĂILENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARANY JÁNOS" SÂNTIMBRU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "AUGUSZTINOVICS PÁL" ŞOIMUŞU MIC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BALÁS JENŐ" REMETEA CIUTAC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BEM JÓZSEF" SECUIENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BETHLEN GÁBOR" LĂZAREA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BETHLEN GÁBOR" ODORHEIU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BÁLINT VILMOS" TOMEŞTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CSEREI MIHÁLY" RACU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DOMOKOS PÁL PÉTER" LUNCA DE SUS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DR.BOGA ALAJOS" COZMENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DR.CSIBY ANDOR" DITRĂU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DR.LUKÁCS MIHÁLY" PLĂIEŞII DE JOS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DR.P BENEDEK FIDÉL" BISERICANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DUMITRU GAFTON" GĂLĂUŢAŞ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DÁVID FERENC" MEREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ELEKES VENCEL" SUSENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ENDES JÓZSEF" SÂNSIMION

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "FOGARASY MIHÁLY" GHEORGHENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "FRÁTER GYÖRGY" REMETEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "FÜLÖP ÁRON" FELICENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEO BOGZA" BĂLAN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GÁL SÁNDOR" CIUCSÂNGEORGIU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GÁLFI SÁNDOR" COBĂTEŞTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IMETS FÜLÖP JÁKÓ" TUȘNAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JÁNOS ZSIGMOND" DÂRJIU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JÓKAI MÓR" BĂILE TUŞNAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JÓKAI MÓR" SUB CETATE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JÓSIKA MIKLÓS" ATID

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JÓZSEF ATTILA" VĂRȘAG

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "KELEMEN IMRE" OCLAND

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "KISS FERENC" MĂDĂRAŞ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "KÓS KÁROLY" GHEORGHENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "KÖLLŐ MIKLÓS" CIUMANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "KÖRÖSI CSOMA SÁNDOR" VĂRȘAG

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LÁSZLÓ GYULA" SÂNPAUL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MAJLÁTH GUSZTÁV KÁROLY" LUNCA DE JOS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MAKKAI ANDRÁS" RUGĂNEŞTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MAROSI GERGELY" ŞIMONEŞTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON CRISTEA" TOPLIŢA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTON FERENC" BANCU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTON FERENC" PĂULENI-CIUC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTON ÁRON" SÂNDOMINIC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTON ÁRON" TĂIETURA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÁRTONFFI JÁNOS" VLĂHIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MÓRA FERENC" ODORHEIU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NAGY ISTVÁN" MISENTEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NYIRŐ JÓZSEF" FRUMOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NYIRŐ JÓZSEF" SATU MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "O.C.TĂSLĂUANU" BILBOR

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ORBÁN BALAZS" ODORHEIU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETŐFI SÁNDOR" CRISTURU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETŐFI SÁNDOR" DEALU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETŐFI SÁNDOR" MIERCUREA CIUC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PÉCSI SIMON" ELISENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ROMÁN VIKTOR" MĂRTINIȘ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTU ANDREI" SĂRMAŞ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTU ILIE" TOPLIŢA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIKLODI LŐRINC" DITRĂU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SZENT ISTVÁN" SÂNCRAI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SZÉKELY MÓZES" LUETA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SZÉKELY MÓZES" OCNA DE SUS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SÜKÖSD FERENC" OCNA DE JOS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TAMÁSI ÁRON" LUPENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TAMÁSI ÁRON" VLĂHIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TARISZNYÁS MÁRTON" VALEA STRÂMBĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR CHINDEA" VOŞLĂBENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TOMPA LÁSZLÓ" ODORHEIU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TORÓ TIBOR" ULIEȘ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASKERTES" GHEORGHENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VITOS MÓZES" SÂNCRĂIENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "XÁNTUS JÁNOS" MIERCUREA CIUC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ZÖLD PÉTER" SICULENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ÁPRILY LAJOS" PRAID

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ARMĂŞENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CINOD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRIȘENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ HODOŞA-GARA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVORUL TROTUȘULUI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ JOLOTCA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MUGENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PORUMBENII MARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCEL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPLIŢA-CĂLIMĂNEL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TULGHEŞ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA RECE

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 - edu.ro publică NOTELE la CAPACITATE. Media generală obţinută la Evaluarea Naţională are o pondere de 80% în calculul mediei pe baza căreia se realizează admiterea în clasa a IX-a de liceu. 

MEDIA DE ADMITERE, pe baza căreia se realizează înscrierea în clasa a IX-a de liceu a absolvenților învățământului gimnazial, se calculează ca medie ponderată între media generală la EVALUAREA NAȚIONALĂ susținută de absolvenții clasei a VIII-a, care are o pondere de 80%, și media generală de absolvire a claselor 5-8, care are o pondere de 20%.

Calculul mediei de admitere se face astfel:

MA= 0,2 x ABS + 0,8 x EN

unde:

MA = media de admitere

ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a - a VIII-a;

EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a.

ADMITERE pentru ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Ministerul Educaţiei Naţionale anunţă că prima etapă dedicată înscrierii absolvenţilor claselor a VIII-a în învăţământul profesional de stat şi în învăţământul dual, în anul şcolar 2018 - 2019, se va desfăşura în zilele de 15, 18 şi 19 iunie, fiind alocate 38.345 de locuri la nivelul întregii ţări în peste 700 de unităţi de învăţământ. 

Potrivit MEN, sunt 38.345 de locuri pentru învăţământul profesional existente la nivelul întregii ţări, dintre care 5.542 de locuri sunt alocate învăţământului dual. 

În data de 19 iunie, cele peste 700 de unităţi de învăţământ cu ofertă educaţională pentru învăţământul profesional şi dual vor afişa lista candidaţilor înscrişi. 

Candidaţii respinşi în faza de preselecţie vor putea opta în zilele de 21 şi 22 iunie pentru alte unităţi de învăţământ cu ofertă disponibilă. Validarea, la nivelul comisiei judeţene de admitere/a municipiului Bucureşti a tuturor candidaţilor admişi în învăţământul profesional şi dual, are loc în data de 3 iulie. În aceeaşi zi, unităţile de învăţământ vor comunica şi lista candidaţilor respinşi. Locurile rămase libere pentru a doua etapă vor fi anunţate pe 6 iulie. 

credite ipotecare VreauCredit.ro

Biletul Zilei
Ponturi Pariuri
Case de Pariuri
sati