×
Antena 3 S.A. utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.antena3.ro. Îți aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea pe www.antena3.ro, te rugăm să citești și să înțelegi conținutul Politicii de Cookie și Politica de Confidențialitate.

Prin continuarea navigării pe www.Antena3.ro confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Poți modifica în orice moment setările acestor fișiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

DA, ACCEPT

x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept

Fii alături de noi!

REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul SUCEAVA

09 Iul 2018   •   12:40
REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul SUCEAVA 16

SUCEAVA REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro.  Ministerul Educației face publice rezultatele repartizării computerizate pentru admiterea la liceu în 2018. Rezultatele vor fi afișate pe www.antena3.ro și admitere.edu.ro, luni, 9 iulie. 

REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro. Depunerea dosarelor de înscriere în unităţile de învăţământ liceal în care candidaţii au fost repartizaţi se va realiza între 10 şi 13 iulie. În perioada 16-18 iulie, comisia judeţeană de admitere va rezolva toate cazurile speciale apărute după etapa de repartizare computerizată, dar şi situaţiile candidaţilor care nu şi-au depus dosarele de înscriere în termen şi ale candidaţilor care nu au participat deloc sau au participat, dar nu au fost repartizaţi computerizat. 

A doua etapă de admitere, dedicată absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat sau nu au fost repartizaţi în etapa anterioară, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior, va avea loc în data de 7 septembrie. 

LISTA LICEELOR

COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI

COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI

COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI

COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA

COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI

COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET

COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI

COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC RADAUTI

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS

LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI

LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI

LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS

LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI

LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA

LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA

LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA

LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC

LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA

EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 NOTE FINALE - edu.ro.  În conformitate cu prevederile metodologice, în urma evaluării lucrărilor contestate, "nota iniţială se poate modifica, după caz, prin creştere sau descreştere, prin nota acordată la contestaţii". 

Rezultatele finale, în urma contestațiilor, obținute de elevi la examenul de EVALUARE NAȚIONALĂ / CAPACITATE din 2018, susținute în LICEU sau ȘCOALA GIMNAZIALĂ sunt afișate pe evaluare.edu.ro . 

Pe www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolventii clasei a VIII-a: subiecte barem și REZULTATE FINALE EVALUARE NATIONALA 2018.

Subiecte și barem Limba și literatura română

Subiecte și barem Matematică

Subiecte și barem Limba maternă

Pe evaluare.edu.ro și www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolvenții clasei a VIII-a din ROMÂNIA: subiecte barem și REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018.

REZULTATELE pe fiecare JUDEȚ:

Media obținută la EN VIII este un criteriu decisiv pentru admiterea în învățământul liceal.

Lista completă a unităților de învățământ, pe evaluare.edu.ro.

COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI

COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA

COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA

COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET

LICEUL "NATANAEL" SUCEAVA

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS

LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI

LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU SUHAR" IACOBENI

LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI

LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS

LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI

LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA

LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA

LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA

LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR

LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE

LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA "ACADEMICIAN H. MIHAESCU" UDESTI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA" FALTICENI

SCOALA GIMNAZIALA "ARTUR GOROVEI" BUNESTI

SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN VODA" CAPU CODRULUI

SCOALA GIMNAZIALA "BOGDAN VODA" RADAUTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN MORARIU" PATRAUTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN TOMESCU" PLESESTI

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE PACURARIU" SCHEIA

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVITA

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOFAN" BILCA

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE VOEVIDCA" CAMPULUNG MOLDOVENESC

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE POPADIUC" RADAUTI

SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA "HATMANUL SENDREA" DOLHESTII MARI

SCOALA GIMNAZIALA "HENRYK SIENKIEWICZ" SOLONETU NOU

SCOALA GIMNAZIALA "I. CIUREA" FALTICENI

SCOALA GIMNAZIALA "I.G.SBIERA" HORODNIC DE JOS

SCOALA GIMNAZIALA "IOAN BANCESCU" ADANCATA

SCOALA GIMNAZIALA "IOAN V. RACHIERU" SOLONET

SCOALA GIMNAZIALA "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS

SCOALA GIMNAZIALA "ION BARBIR" CAPU CAMPULUI

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA "ION IRIMESCU" FALTICENI

SCOALA GIMNAZIALA "ION LOVINESCU" RADASENI

SCOALA GIMNAZIALA "ION MUCELEANU" FANTANA MARE

SCOALA GIMNAZIALA "ION PINTILIE" MANEUTI

SCOALA GIMNAZIALA "ION SUHANE" FRUMOSU

SCOALA GIMNAZIALA "ION TEODORESCU" COTARGASI

SCOALA GIMNAZIALA "IORGU G. TOMA" VAMA

SCOALA GIMNAZIALA "IRACLIE PORUMBESCU" FRATAUTII NOI

SCOALA GIMNAZIALA "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA "JEAN BART" SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA "KRYSTINA BOCHENEK" POIANA MICULUI

SCOALA GIMNAZIALA "LUCA ARBURE" ARBORE

SCOALA GIMNAZIALA "LUCA GAVRIL" DRAGUSENI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" BANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" RADAUTI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI HALUNGA" HANTESTI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI NICULAIASA" LAMASENI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL SADOVEANU" FALTICENI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL SADOVEANU" GRANICESTI

SCOALA GIMNAZIALA "MIRON COSTIN" SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS" MALINI

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE STOLERU" BAIA

SCOALA GIMNAZIALA "PAHOMIE C VASILIU" GRAMESTI

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU MUSAT" SIRET

SCOALA GIMNAZIALA "PETRU RARES" PROBOTA

SCOALA GIMNAZIALA "POPINCEANU NICOLAE" MIHOVENI

SCOALA GIMNAZIALA "REGINA ELISABETA" RADAUTI

SCOALA GIMNAZIALA "SAMSON BODNARESCU" GALANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "SAMUIL ISOPESCUL" COSTISA

SCOALA GIMNAZIALA "SIMION FLOREA MARIAN" ILISESTI

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" CARLIBABA

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" PUTNA

SCOALA GIMNAZIALA "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI

SCOALA GIMNAZIALA "TEODOR V. STEFANELLI" CAMPULUNG MOLDOVENESC

SCOALA GIMNAZIALA "TRAIAN POPOVICI" COLACU

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE BUMBAC" COSTANA

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE TOMEGEA" BOROAIA

SCOALA GIMNAZIALA ARGEL

SCOALA GIMNAZIALA ARGHIRA

SCOALA GIMNAZIALA BADEUTI

SCOALA GIMNAZIALA BAINET

SCOALA GIMNAZIALA BAISESTI

SCOALA GIMNAZIALA BALACEANA

SCOALA GIMNAZIALA BALCAUTI

SCOALA GIMNAZIALA BASARABI

SCOALA GIMNAZIALA BERCHISESTI

SCOALA GIMNAZIALA BIVOLARIE

SCOALA GIMNAZIALA BOGATA

SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI

SCOALA GIMNAZIALA BOTOSANA

SCOALA GIMNAZIALA BRAIESTI

SCOALA GIMNAZIALA BREAZA

SCOALA GIMNAZIALA BRODINA

SCOALA GIMNAZIALA BRODINA DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA BUCSOAIA

SCOALA GIMNAZIALA BUDA

SCOALA GIMNAZIALA BUDENI

SCOALA GIMNAZIALA BURLA

SCOALA GIMNAZIALA BURSUCENI

SCOALA GIMNAZIALA CACICA

SCOALA GIMNAZIALA CALAFINDESTI

SCOALA GIMNAZIALA CALINESTI

SCOALA GIMNAZIALA CALINESTI ENACHE

SCOALA GIMNAZIALA CIOCANESTI

SCOALA GIMNAZIALA CIPRIAN PORUMBESCU

SCOALA GIMNAZIALA CLIT

SCOALA GIMNAZIALA CORNI

SCOALA GIMNAZIALA CORNU LUNCII

SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI

SCOALA GIMNAZIALA COSNA

SCOALA GIMNAZIALA CRUCEA

SCOALA GIMNAZIALA DANILA

SCOALA GIMNAZIALA DARMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA DELENI

SCOALA GIMNAZIALA DOLHESTII MICI

SCOALA GIMNAZIALA DORNA ARINI

SCOALA GIMNAZIALA DORNESTI

SCOALA GIMNAZIALA DOROTEIA

SCOALA GIMNAZIALA DRAGOIESTI

SCOALA GIMNAZIALA FALCAU

SCOALA GIMNAZIALA FANTANELE

SCOALA GIMNAZIALA FRASIN

SCOALA GIMNAZIALA FRATAUTII VECHI

SCOALA GIMNAZIALA GAINESTI

SCOALA GIMNAZIALA GEMENEA

SCOALA GIMNAZIALA GIURGESTI

SCOALA GIMNAZIALA GULIA

SCOALA GIMNAZIALA GURA PUTNEI

SCOALA GIMNAZIALA GURA SOLCII

SCOALA GIMNAZIALA HARTOP

SCOALA GIMNAZIALA HERLA

SCOALA GIMNAZIALA HORODNICENI

SCOALA GIMNAZIALA HUMORENI

SCOALA GIMNAZIALA IPOTESTI

SCOALA GIMNAZIALA IZVOARELE SUCEVEI

SCOALA GIMNAZIALA LEUCUSESTI

SCOALA GIMNAZIALA LITENI

SCOALA GIMNAZIALA LUPCINA

SCOALA GIMNAZIALA MANOLEA

SCOALA GIMNAZIALA MARITEI

SCOALA GIMNAZIALA MIHAIESTI

SCOALA GIMNAZIALA MILISAUTI

SCOALA GIMNAZIALA MITOCU DRAGOMIRNEI

SCOALA GIMNAZIALA MOARA CARP

SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA

SCOALA GIMNAZIALA MOISA

SCOALA GIMNAZIALA MOLDOVA SULITA

SCOALA GIMNAZIALA NEAGRA SARULUI

SCOALA GIMNAZIALA NEGOSTINA

SCOALA GIMNAZIALA NEGRILEASA

SCOALA GIMNAZIALA NIGOTESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BOGDANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 GURA HUMORULUI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 IASLOVAT

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VADU MOLDOVEI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VATRA DORNEI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 VICOVU DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BAIA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BILCA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BOGDANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 FRATAUTII NOI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 HORODNIC DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 IASLOVAT

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 MARGINEA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 RADAUTI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VADU MOLDOVEI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VATRA DORNEI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VICOVU DE JOS REMEZAU

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VICOVU DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 BAIA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 HORODNIC DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 MARGINEA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VICOVU DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 VATRA DORNEI

SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 8 SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA ONICENI

SCOALA GIMNAZIALA OSTRA

SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA

SCOALA GIMNAZIALA PALTINU

SCOALA GIMNAZIALA PANACI

SCOALA GIMNAZIALA PARHAUTI

SCOALA GIMNAZIALA PETIA

SCOALA GIMNAZIALA PIRAIE

SCOALA GIMNAZIALA PLAVALARI

SCOALA GIMNAZIALA POIANA

SCOALA GIMNAZIALA POIANA MARULUI

SCOALA GIMNAZIALA POIANA STAMPEI

SCOALA GIMNAZIALA POIENI SOLCA

SCOALA GIMNAZIALA POIENI SUCEAVA

SCOALA GIMNAZIALA POJORATA

SCOALA GIMNAZIALA PREUTESTI

SCOALA GIMNAZIALA PÂRTEȘTI DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA RASCA

SCOALA GIMNAZIALA REUSENI

SCOALA GIMNAZIALA ROMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA ROSCANI

SCOALA GIMNAZIALA ROTUNDA

SCOALA GIMNAZIALA SADOVA

SCOALA GIMNAZIALA SARU DORNEI

SCOALA GIMNAZIALA SASCA MARE

SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE

SCOALA GIMNAZIALA SERBANESTI

SCOALA GIMNAZIALA SERBAUTI

SCOALA GIMNAZIALA SFANTU ILIE

SCOALA GIMNAZIALA SIMINICEA

SCOALA GIMNAZIALA SLATINA

SCOALA GIMNAZIALA SLATIOARA

SCOALA GIMNAZIALA STIRBAT

SCOALA GIMNAZIALA STROIESTI

SCOALA GIMNAZIALA STULPICANI

SCOALA GIMNAZIALA SUHA

SCOALA GIMNAZIALA TIBENI

SCOALA GIMNAZIALA TODIRESTI

SCOALA GIMNAZIALA ULMA

SCOALA GIMNAZIALA VALEA GLODULUI

SCOALA GIMNAZIALA VALEA MOLDOVEI

SCOALA GIMNAZIALA VALENI

SCOALA GIMNAZIALA VATRA MOLDOVITEI

SCOALA GIMNAZIALA VERESTI

SCOALA GIMNAZIALA VOIEVODEASA

SCOALA GIMNAZIALA VOITINEL

SCOALA GIMNAZIALA VOLOVAT

SCOALA GIMNAZIALA ZAMOSTEA

SCOALA GIMNAZIALA ”AUREL STANCIU” SALCEA

SCOALA GIMNAZIALA ”CRISTOFOR SIMIONESCU” PLOPENI

SCOALA GIMNAZIALA ”IACOB COSTACHE” VARATEC

SCOALA GIMNAZIALA ”MANDACHE LEOCOV” PRELIPCA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ZVORISTEA

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 - edu.ro publică NOTELE la CAPACITATE. Media generală obţinută la Evaluarea Naţională are o pondere de 80% în calculul mediei pe baza căreia se realizează admiterea în clasa a IX-a de liceu. 

MEDIA DE ADMITERE, pe baza căreia se realizează înscrierea în clasa a IX-a de liceu a absolvenților învățământului gimnazial, se calculează ca medie ponderată între media generală la EVALUAREA NAȚIONALĂ susținută de absolvenții clasei a VIII-a, care are o pondere de 80%, și media generală de absolvire a claselor 5-8, care are o pondere de 20%.

Calculul mediei de admitere se face astfel:

MA= 0,2 x ABS + 0,8 x EN

unde:

MA = media de admitere

ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a - a VIII-a;

EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a.

ADMITERE pentru ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Ministerul Educaţiei Naţionale anunţă că prima etapă dedicată înscrierii absolvenţilor claselor a VIII-a în învăţământul profesional de stat şi în învăţământul dual, în anul şcolar 2018 - 2019, se va desfăşura în zilele de 15, 18 şi 19 iunie, fiind alocate 38.345 de locuri la nivelul întregii ţări în peste 700 de unităţi de învăţământ. 

Potrivit MEN, sunt 38.345 de locuri pentru învăţământul profesional existente la nivelul întregii ţări, dintre care 5.542 de locuri sunt alocate învăţământului dual. 

În data de 19 iunie, cele peste 700 de unităţi de învăţământ cu ofertă educaţională pentru învăţământul profesional şi dual vor afişa lista candidaţilor înscrişi. 

Candidaţii respinşi în faza de preselecţie vor putea opta în zilele de 21 şi 22 iunie pentru alte unităţi de învăţământ cu ofertă disponibilă. Validarea, la nivelul comisiei judeţene de admitere/a municipiului Bucureşti a tuturor candidaţilor admişi în învăţământul profesional şi dual, are loc în data de 3 iulie. În aceeaşi zi, unităţile de învăţământ vor comunica şi lista candidaţilor respinşi. Locurile rămase libere pentru a doua etapă vor fi anunţate pe 6 iulie. 


credite ipotecare VreauCredit.ro

Biletul Zilei
Ponturi Pariuri
Case de Pariuri
sati