Antena 3 CNN Coronavirus Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, fără să joace tot meciul. Cum a fost posibil

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma. Putintseva s-a retras în setul 2 al confruntării din optimi, la scorul de 6-2/ 2-0 pentru Halep.

Sursa foto: Agerpres/EPA
de Silvia Țigănilă    |    19 Sep 2020   •   15:55

Simona Halep merge în semifinalele tuneului de la Roma, după o partidă de doar 49 de minute cu Putintseva.

Sportiva din Kazahstan s-a retras în setul al doilea din pricina unei accidentări.

În semfinale, Simona Halep (locul 2 WTA) o va înfrunta pe învingătoarea disputei dintre Azarenka (locul WTA 14) şi Muguruza (locul 17).

Turneul de la Roma serveşte ca pregătire pentru Roland Garros, care va avea loc între 21 septembrie - 11 octombrie.

Citiți și: Simona Halep şi-a cumpărat cea mai scumpă maşină electrică din lume. Câți bani a scos din cont