Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Victorie în deplasare pentru Real Madrid. Răsturnări spectaculoase de scor

Victorie în deplasare pentru Real Madrid. Răsturnări spectaculoase de scor

Sursa foto: Pixabay
18 Feb 2018   •   21:20

Echipa Real Madrid a învins în deplasare, cu scorul de 5-3, formaţia Betis Sevilla, într-o partidă din cadrul etapei a 24-a a campionatului de fotbal al Spaniei, disputată duminică.

Andaluzii au condus cu 2-1 la pauză, prin golurile lui Aissa Mandi (23) şi Nacho (37 - autogol), după ce Real reuşise deschiderea scorului prin Marco Asensio (11).

În repriza secundă, elevii lui Zinedine Zidane au trecut la cârma jocului şi au punctat de patru ori, prin Sergio Ramos (50), Marco Asensio, care a reuşit dubla în minutul 59, Cristiano Ronaldo (65) şi Karim Benzema (90+2). Gazde au mai marcat la rândul lor un gol în finalul jocului, prin Sergio Leon (85).

Într-un alt meci disputat duminică, Atletico Madrid s-a impus cu 2-0 pe teren propriu în faţa formaţiei Athletic Bilbao, graţie reuşitelor lui Kevin Gameiro (67) şi Diego Costa (80).