BARCELONA - CHELSEA LIVE în LIGA CAMPIONILOR. ONLINE STREAM TELEKOM SPORT LOOK TV

14 Mar 2018   •   21:20

BARCELONA - CHELSEA LIVE în LIGA CAMPIONILOR. După 1-1 în tur, Barcelona şi Chelsea dau bătălia finală pentru accederea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Partida este de la 21.45 pe Telekom Sport și Look TV.

BARCELONA - CHELSEA LIVE în LIGA CAMPIONILOR. Pe Stamford Bridge, Chelsea a deschis scorul în minutul 62 prin Willian, însă Messi a reuşit să egaleze în minutul 75. Evident, catalanii au devenit favoriţi cerţi la calificare după acest rezultat. Au întâlnit-o pe Chelsea de şase ori pe teren propriu de-a lungul timpului şi niciodată n-au pierdut. Ce-i drept, londonezii pot împinge meciul în prelungiri cu un scor identic sau chiar se pot califica la orice egal cu mai multe goluri.

BARCELONA - CHELSEA LIVE în LIGA CAMPIONILOR. Au terminat 2-2 pe Camp Nou, scor care i-ar califica miercuri seara. Ultima dată s-a întâmplat în 2012. Totuşi, Barcelona nu a mai pierdut acasă în actuala stagiune din luna august, când se înclina în faţa rivalei Real Madrid, în Supercupa Spaniei.

BARCELONA - CHELSEA LIVE în LIGA CAMPIONILOR. În fiecare tabăra ar putea lipsi câte un jucător vital. Iniesta şi Rudgier sunt incerţi. În schimb, vor lipsi cu siguranţă Denis Suarez, David Luiz şi Ross Barkley. Spre deosebire de meciul din tur, când nu a avut pe teren niciun atacant de careu, Conte va începe returul cu Morata în avanposturi. De altfel, italianul a fost criticat chiar de proprii jucători pentru decizia luată în tur, cu starul Eden Hazard în frunte.

ECHIPELE PROBABILE

Barcelona (4-4-2): Ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Paulinho, Rakitić, Busquets, Gomes; Messi, Suárez
Absenţi: Denis Suárez
Incert: Iniesta

Chelsea (3-4-3): Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso; Willian, Morata, Hazard
Absenţi: David Luiz, Barkley
Incert: Rüdiger