Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gloria Bistriţa nu scapă de ultimul loc în Liga I, după ce a remizat cu Gaz Metan Mediaş

02 Noi 2009   •   22:30

Gloria Bistriţa a remizat luni seară, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1, deşi a dominat prima repriză şi a reuşit să deschidă scorul rapid prin Keita. Medieşenii au revenit în joc în cel de-al doilea mitan şi au obţinut un punct uriaş în economia luptei pentru salvarea de la retrogradare.

Keita a deschis scorul, în minutul 5, cu un şut de la 6 metri, după o pasă a lui Borbely. În minutul 69, Homei a deviat greşit o centrare, mingea a ajuns la Silvăşan, iar acesta a egalat de la doar câţiva metri de poartă.

Gaz Metan este pe un surprinzător loc 9, cu 16 puncte, în timp ce Bistriţa rămâne lanternmă roşie, cu doar 9 puncte după 12 etape.

Au evoluat echipele:

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 20. Homei, 4. V. Năstase, 3. Ciucă, 5. Velcovici (26. Enescu '84) - 7. Coroian (17. Săceanu '88) - 9. Keita (21. T. Moldovan '75), 10. L. Sânmărtean, 30. Băjenaru - 24. Hora, 11. Borbely. Antrenor: Marian Pană.

Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 20. Nohai, 19. Lazăr, 25. Markovici, 15. Hoban - 5. Munteanu, 21. Todea , 27. Eric (8. Buzean '79), 22. Pârvulescu (17. Dudiţă '51) - 77. Silvăşan, 10. Bud (11. Cigan '46). Antrenor: Cristian Pustai.