SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE. Un alt meci de coșmar pentru Halep în SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE

08 Iun 2017   •   17:49

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul patru mondial, a declarat, miercuri, după victoria remarcabilă în faţa ucrainencei Elina Svitolina, în sferturi, la Roland Garros, că la 5-2 pentru adversara sa în setul al doilea se gândea că a pierdut meciul. SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE Partida din semifinale, între Simona Halep și Karolina Pliskova poate fi urmărită pe Eurosport. SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE Relaxarea i-a adus victoria Simonei

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE ''Ea domina meciul. La 5-2 pentru ea am stat jos şi mi-am spus că meciul e pierdut. Aşa că nu am schimbat nimic, nu am schimbat ritmul. Era gata. Apoi am simţit că sunt mai relaxată - poate pentru că am crezut că meciul e terminat - şi am schimbat ritmul. Am trimis nişte mingi înalte. Am încercat să o facă să alerge mai mult, să deschid unghiurile şi mi-a reuşit. Nu ştiu cum, dar a fost cu adevărat bine'', a comentat Halep la conferinţa de presă care a urmat meciului.

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE ''Am crezut în şansa mea, am crezut că se va schimba ceva. Sunt fericită. Nu mă gândesc la ce a fost. Mă bucur pentru luptă, pentru faptul că am luptat până la final'', a mai spus Halep.

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE În ultimul set a defilat

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINEHalep a învins-o pe Elina Svitolina cu 3-6, 7-6 (6), 6-0, în sferturi, după două ore şi 6 minute, iar în semifinală o va în frunta pe Karolina Pliskova (Cehia), a doua favorită.

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE După ce germanca Angelique Kerber, liderul mondial, a pierdut în primul tur la Roland Garros, atât Halep, cât şi Pliskova au şansa de a deveni numărul unu în clasamentul WTA: Pliskova trebuie să ajungă în finală pentru a reuşi acest lucru, iar Halep trebuie să ia titlul la Paris.

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA LIVE VIDEO STREAM ONLINE Halep (4 WTA) o conduce pe Pliskova (2 WTA) cu 5-1 în meciurile directe, dar cele două nu s-au înfruntat până acum pe zgură, ci doar pe hard.