SORANA CÎRSTEA - EVGHENIA RODINA LIVE la WIMBLEDON. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO

04 Iul 2018   •   13:31

SORANA CÎRSTEA - EVGHENIA RODINA LIVE la WIMBLEDON. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO. SORANA CÎRSTEA joacă azi la WIMBLEDON în partida cu EVGHENIA RODINA, LIVE VIDEO pe Eurosport și ONLINE STREAM pe EUROSPORT PLAYER, de la ora 13:40.

SORANA CÎRSTEA - EVGHENIA RODINA LIVE la WIMBLEDON. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO.  Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat, luni, în runda a doua a turneului pe iarbă de la Wimbledon, al treilea de Mare Şlem al anului, după ce a dispus de Magdalena Rybarikova (Slovacia), cap de serie numărul 19, cu 7-5, 6-3.

Sorana Cîrstea (28 ani, 51 WTA) a trecut de Rybarikova (29 ani, 19 WTA) după o oră şi 29 de minute, întorcând scorul în primul set de la 3-5.

Românca are acum 3-2 în meciurile directe cu Rybarikova. Cîrstea s-a impus în 2008, în semifinale la Taşkent, când Rybarikova a abandonat după primul set (6-3), Sorana obţinând ulterior singurul său titlu de simplu din circuitul WTA. Reprezentanta Slovaciei a învins în 2017, în sferturi la Linz, cu 5-7, 6-2, 6-1.