Antena 3 Timp liber Fun Râzi cu lacrimi! Reacţie ciudată a unui băiat aflat sub anestezie

Râzi cu lacrimi! Reacţie ciudată a unui băiat aflat sub anestezie

de S.T.    |    27 Feb 2012   •   23:05
Râzi cu lacrimi! Reacţie ciudată a unui băiat aflat sub anestezie Foto: VideoNews

Anestezia face minuni în diminuarea sensibilităţii corpului la dureri şi te poate face să râzi cu lacrimi. Anestezicul folosit poate avea reacţii adverse care mai de care mai ciudate. De exemplu, poate induce pacienţii într-o stare euforică foarte plăcută şi relaxantă, ce le stârneşte râsul şi îi face să uite complet că sunt pe masa de operaţie.

Reacţia neobişnuită a unui adolescent anesteziat este cel puţin amuzantă. Tânărul din filmuleţul de mai jos şi-a rupt mâna în timpul unui turneu de hockey şi a fost supus unei anestezii generale pentru ca medicii să îi poată pune mâna în gips. Acesta râde cu poftă, ca şi când s-ar bucura de faptul că nu-şi va putea folosi mâna o lungă perioadă de timp.


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal

×
Parteneri
x close