Antena 3 CNN EURO2016 Panică la Euro 2016: Meciul Irlanda de Nord - Ucraina a fost întrerupt. Rezultat final 2-0

Sursa foto: Foto: pixabay.com
de M.Z.    |    16 Iun 2016   •   21:10

UPDATE 21.10 - Naţionala de fotbal a Irlandei de Nord a învins Ucraina cu 2-0 (0-0), joi seara, într-un meci desfăşurat pe Stade des Lumieres, din Lyon, în cadrul grupei C a EURO 2016.

Ambele goluri au fost înscrise în partea a doua a jocului de Gareth McAuley (49) şi Nial McGinn (90+6).

----------------------------

Știrea inițială

Meciul Ucraina - Irlanda de Nord a fost întrerupt joi, timp de câteva minute, din cauza grindinei.

La pauză, naționalele de fotbal ale Ucrainei și Irlandei de Nord se află la egalitate, 0-0.

Meciul se joacă pe Stade des Lumieres, din Lyon, în cadrul grupei C a EURO 2016.