Big Brother nu te mai priveşte. S-au stricat camerele de supraveghere de pe DN1
Sistemul poreclit Big Brother genera 1.500 de amenzi pe zi atunci când funcţiona la capacitate maximă. Acum, rareori atinge 500. O bună parte din componente au început să se defecteze în ultimii ani.
Camerele video au nevoie mai tot timpul de reparaţii iar multe monitoare din dispecerat nu mai sunt functionale.
Pe DN 1 funcţionează 36 de camere de supraveghere, 4 de radar şi două dispecerate. Ca să fie din nou eficient, însă, sistemul are nevoie de reparaţii şi modernizări urgente.
-
Infotrafic. Patru persoane au murit şi 16 au fost rănite, în accidentele din ultimele 24 de ore
24 Mai, 11:04 | 0 comentarii -
Infotrafic. Trei morţi şi 22 de răniţi, în accidentele din ultimele 24 de ore
23 Mai, 09:20 | 0 comentarii -
Cum şi-a făcut FIAT publicitate pe seama Volkswagen
23 Mai, 08:10 | 1 comentarii -
GSP.roFOTO Imaginea pe care cu toţii am aşteptat să o vedem! Mihai Neşu, în picioare!
-
Românii cumpără tot mai multe maşini de lux, în criză. La ce renunţă şoferii, de dragul imaginii
22 Mai, 21:14 | 3 comentarii -
C63 AMG edo competition, break-ul de 600 CP
22 Mai, 16:31 | 0 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






ca pacat...tzz tzz tzz. Pai nu avem decat sa le reparam cat mai urgent, sa prindem pe cei care incalca legea. Pun pariu ca o sa se faca niste contracte frumoase pe reparatii. Altii mor de foame. Exista alte metode prin care se pot da amenzile, nu cu niste amarate de camere la care toata lumea incetineste. Mai prind si ele cativa papagali care depasesc limita regulamentara cu 10 kilometrii/h. Aia cu BEMve bursuc, rechin si alte gogoase cu butelie se dau printre ele. Halal.