Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal CSM București o învinge pe Krim Ljubljana și se califică în sferturile Ligii Campionilor

Sursa foto: Foto: Facebook/CSM Bucuresti
03 Mar 2017   •   21:37

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, vineri seara, după ce a învins echipa slovenă RK Krim Mercator Ljubljana cu scorul de 28-26 (14-12), în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, în penultimul său meci din Grupa principală 2 a competiţiei.

CSM București a avut o primă repriză perfectă, conducând pe toată durata celor 30 minute, intrând la cabine cu un avantaj de două goluri, 14-12.

Repriza secundă s-a desfășurat însă pe cu totul alte coordoante.

Slovenele au avut o prestație diametral opusă față de prima repriză și au trecut chiar la conducerea partidei, conducând cu 22-20.

Fetele lui Aurelian Roșca au reușit în cele din urmă să revină și să-și asigure calificarea în sferturile competiției pe care au câștigat-o anul trecut, impunându-se cu 28-26.