Antena 3 CNN Sport Tenis Duel românesc pe zgura de la Roma: Simona Halep, victorie în faţa Alexandrei Dulgheru - 6 - 1, 6 - 0

15 Mai 2015   •   14:00

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, după victoria facilă în faţa Alexandrei Dulgheru, la capătul unei partide ce a durat mai puţin de o oră.

Dulgheru - Halep: 0 - 6 în setul doi: Simona se califică în semifinale, după o prestaţie foarte bună.

Dulgheru - Halep: 0 - 5 în setul secund: Break pentru Simona Halep, al cincilea în această partidă.

Dulgheru - Halep: 0 - 4 în setul secund: Alexandra dă semne de revenire, însă Simona câştigă în cele din urmă pe propriul serviciu.

Dulgheru - Halep: 0 - 3 în setul secund: Nou break reuşit de Simona la capătul celui mai lung game de până acum.

Dulgheru - Halep: 0 - 2 în setul secund: Alexandra a avut două mingi de break şi a dat semne de revenire, dar Halep pare să fie la un alt nivel.

Dulgheru - Halep: 0 - 1 în setul secund - Simona Halep începe setul secund cu un break la 0!

Dulgheru - Halep: 0 - 1 la seturi (1 - 6) - Simona mult mai concentrată, în timp ce Alexandra pare uşor descumpănită de jocul lui Halep.

Dulgheru - Halep: 1 - 5 în primul set - Alexandra greşeşte din nou mingi uşoare, iar Simona face un nou break.

Dulgheru - Halep: 1 - 4 în primul set - Simona Halep se desprinde, jocul Alexandrei, deşi curajos, nu surprinde.

Dulgheru - Halep: 1 - 3 în primul set - Break pentru Simona Halep, care a returnat perfect şi a urcat la fileu.

Dulgheru - Halep: 1 - 2 în primul set - Din nou serviciu bun pentru Simona Halep şi retur agresiv al lui Dulgheru, care însă greşeşte de două ori.

Dulgheru - Halep: 1 - 1 în primul set - Alexandra serveşte impecabil şi o forţează pe Simona să greşească.

Dulgheru - Halep: 0 - 1 în primul set - Simona a început partida cu un as şi şi-a adjudecat primul game.

Ştire iniţială

Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, o întâlneşte pe Simona Halep, locul 2 mondial, în sferturile turneului de la Roma.

Partida se dispută pe Arena Centrală. Este prima întâlnire în circuitul WTA dintre cele două sportive.