Antena 3 CNN Actualitate FC Argeş ? Unirea Urziceni 0-0. Brandan ratează penalty în ultimul minut

FC Argeş ? Unirea Urziceni 0-0. Brandan ratează penalty în ultimul minut

Sursa foto: Foto: Antena3.ro
08 Mar 2009   •   20:02

Unirea Urziceni a ratat şansa de a se apropia la doar un punct de Dinamo în clasamentul Ligii I, după ce a remizat, scor 0-0, în deplasare, cu FC Argeş. Ialomiţenii conduşi de Dan Petrescu au ratat un penalty în ultimul minut de joc, prin Pablo Brandan, acesta fiind îmbărbătat la finalul partidei de colegii săi.

Penultima partidă a etapei a 19-a a stat sub semnul echilibrului, însă toate cele trei puncte puteau ajunge la Urziceni după ce arbitrul Aurelian Bogaciu a dictat corect penalty în urma unei intervenţii imprudente a lui Mircea Stan asupra lui Raul Rusescu. Argentinianul Pablo Barandan a trimis însă balonul peste bara transversală a porţii lui Boşneag. ?Mă bucur că echipa din Urziceni a ratat penalty-ul?, a declarat la finalul partidei Ionuţ Badea.

Antrenorul argeşenilor nu a fost totuşi mulţumit şi de rezultatul de egalitate. ?Nu sunt mulţumit de joc şi nici de rezultat. O să existe o analiză, vom trage anumite concluzii şi vom găsi soluţii pentru ce s-a întâmplat astăzi?, a mai spus Badea, care a apreciat că este prea devreme pentru a se discuta despre şansele Unirii Urziceni la titlu: ?E greu de spus dacă Urziceni se va bate pentru podium. E un campionat foarte echilibrat şi e prea devreme să dăm un pronostic?.