UPDATE 16.15 - Fostul primar al sectorului 5, Marian Vanghelie, a fost pus miercuri pus sub control judiciar. Măsura instanţei este definitivă.
Edilul a trecut din arest la arest la domiciliu şi, acum, la o măsură mult mai puţin restrictivă.
Acum, Vanghelie va trebui să se prezinte de câteva ori pe săptămâna la secţia de Poliţie.
De asemenea, Marian Vanghelie nu poate să depăşească limita teritorială a Bucureştiului şi a judeţului Ilfov, decât cu acordul instanţei.
Ştiri video recomandate
Fanatik
Antena Sport
Observator News
Longevity Magazine
Citește mai multe din Actualitate
Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculăPublicat acum 6 ore si 42 minute
Unele companii își testează viitorii angajați cu poligraful. Cât este de legal să o facăPublicat acum 7 ore si 26 minute
VIDEO Operațiune ca-n filme. Un traficant periculos a fost săltat de mascați din piscină, după ce a fost filat cu dronaPublicat acum 11 ore si 3 minute
Imagini cu lotul 4 din A0 (Pantelimon-Glina), care e aproape gata. Cristian Pistol: "Va asigura legătura cu autostrada A2"Publicat acum 13 ore si 48 minute
Un TIR care transporta cai de concurs a scăpat de sub control pe A1, în Timiș, și a ajuns pe contrasens. Traficul a fost blocatPublicat acum 13 ore si 52 minute