Antena 3 CNN Actualitate Media Antena3.ro angajează redactori online şi pentru secţiunea International News

Antena3.ro angajează redactori online şi pentru secţiunea International News

Echipa site-ului Antena3.ro se măreşte şi este în căutarea unor redactori online, dar şi pentru secţiunea International News, specialişti în ştiri externe.

Sursa foto: Antena 3
de Redacția Antena 3 CNN    |    02 Sep 2021   •   10:42

Antena3.ro angajează redactori online, dar şi redactori pentru Secţiunea International News powered by CNN.

Dacă ai ajuns în acest articol, este clar că eşti interesat aşa că trimite-ne un mail pe adresa [email protected] şi hai să ne cunoaştem. Detalii despre fiecare job în parte poţi găsi, mai jos, în articol.

În momentul în care ne contactezi, te rugăm să adaugi în titlul mail-ului poziția pentru care aplici, Redactor online www.antena3.ro sau Redactor online, secţia International News a www.antena3.ro.

Redactor online www.antena3.ro

Candidatul ideal

- Ai cunoştinţe foarte bune despre gramatica limbii române;
- Poţi identifica subiectele care pot fi transformate in articole pe site-ul www.antena3.ro;
- Ai cunoştinţe despre evenimentele curente (viata politica; societate);
- Ai capacitatea de a recunoaşte cine sunt personajele aflate in prezent la conducerea Guvernului, politicieni, etc.;
- Ai cunoştinţe despre cum se contruieşte un articol pentru a obţine rezultate în Google
- Ai cunoştinţe despre cum se contruieşte un articol pentru a obţine rezultate în Facebook
- Ești dispus să lucrezi în ture, 08-16 și 16-00;
- Ai experință de minim 1 un an într-o poziție similară;

Primeşti puncte în plus dacă ai cunoştinţe despre:

- editare foto (Photoshop) – nivel începător;
- editare video – nivel începător;
- strategii de promovare pe platformele de social media: Facebook, YouTube şi Instagram;
- metricii şi dimensiunile din platformele de monitorizare a traficului;

Descrierea jobului:
- Identifici subiecte, redactezi şi publici articole pe www.antena3.ro;
- Promovezi articolele publicate în platformele de social-media, Facebook şi YouTube.

Redactor online, sectia International a www.antena3.ro

Candidatul ideal:

- Ai cunoştinţe despre evenimentele curente din politica externă;

Subiecte în articol: Antena 3
Parteneri
Pensia pe care o va avea Klaus Iohannis după 42 de ani de muncă
x close