Antena 3 CNN Actualitate Olympiakos ? St.Etienne 1-3. ?Verzii? sunt ca şi calificaţi (VIDEO)

Olympiakos ? St.Etienne 1-3. ?Verzii? sunt ca şi calificaţi (VIDEO)

18 Feb 2009   •   22:57

Olympiakos Pireu a suferit prima înfrângere în Europa după 10 partide şi prima pe teren propriu după 16 victorii în toate competiţiile, fiind învinsă cu 3-1 de Saint-Etienne.
Ilan Dell?igna a dus echipa franceză în avantaj în minutul 12, după ce fundaşul Didier Domi i-a cedat posesia lui Paulo Machado, iar acesta a pasat decisiv. Brazilianul putea să realizeze o ?dublă? la scurt timp, însă a ratat dintr-un unghi închis. A înscris în schimb Geoffrey Dernis, cu două minute înainte de pauză, şi francezii se îndreptau spre o victorie mare.
Campioana Greciei a reuşit să revină în joc în minutul 64, când Predrag Djordjevic a transformat un penalty, după ce Christos Patsatzoglou a fost faultat în careu de Cedric Varrault.
Dudu a trecut la câţiva centimetri de egalare, cu şapte minute înainte de final, dar Gomis ? care l-a înlocuit pe accidentatul Ilan la pauză ? a avut ultimul cuvând, înscriind în primul minut de prelungire al partidei.