Antena 3 CNN Actualitate Vâlcov a confirmat că unele măsuri din noua OUG au fost discutate cu Ion Ţiriac

Vâlcov a confirmat că unele măsuri din noua OUG au fost discutate cu Ion Ţiriac

<1 minut de citit Publicat la 23:46 21 Dec 2018 Modificat la 23:46 21 Dec 2018
Vâlcov a confirmat că unele măsuri din noua OUG au fost discutate cu Ion Ţiriac

Darius Vâlcov, consilierul pe probleme economice ale premierului, a spus, vineri seara, că a discutat cu Ion Ţiriac o parte dintre măsurile luate prin recenta Ordonanţa de Urgenţă care introduce mai multe modificări fiscale.

Întrebat dacă a discutat unele măsuri din recenta OUG, cu omul de afaceri Ion Ţiriac, Darius Vâlcov a răspuns, în cadrul unor declaraţii la Guvern: „Unele idei le-am discutat”.

Acesta a fost întrebat în momentul în care se discuta despre programul de finaţare a grădiniţelor cu program sportiv.

De anul viitor, organizaţiile, ONG-uri sau fundaţii, care vor să înfiinţeze grădiniţe cu program sportiv pot obţine un ajutor de stat de 500.000 de euro, dacă grădiniţa are 5.000 de metri pătraţi.

Ştiri video recomandate
×
Etichete: masuri OUG

Fanatik

Antena Sport

Observator News

Parteneri
x close