Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 16 ore si 18 minute
Bătut cu bestialitate şi legat de pat pentru că era agresiv. Aşa a fost tratat un pacient din Spitalul Judeţean Clinic de Urgenţă „Sfântul Apostol Andrei” (SCJU), de către agenţii de pază ai spitalului. Medicul de gardă care îl îngrijea a invocat agresivitatea ca motiv, însă pacientul este paralizat de la mijloc în jos şi grav bolnav, deoarece tocmai a trecut printr-un cancer cumplit, tratat cu chimioterapie şi radioterapie, scrie Cuget Liber. Pacientul a refuzat să ia o pastilă, motiv pentru care a fost imobilizat și agresat.