Reducere de 47 de bani pe metru cub la preţul apei furnizate în Curtea de Argeş, până când va fi din nou potabilă
Publicat acum 14 ore si 42 minute
Un accident grav s-a produs pe DN 2, în judeţul Bacău, după ce şoferul unei maşini cu volanul pe dreapta, înmatriculată în Anglia a acroşat un TIR pe care încerca să-l depăşească, apoi s-a ciocnit cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a decedat, iar alte trei, între care un copil de doi ani, au fost rănite.
Potrivit News.ro, șoferul autoturismului a pierdut controlul volanului, a intrat pe sensul opus de mers, unde s-a ciocnit frontal cu o maşină condusă regulamentar de un bărbat de 58 de ani, din localitatea băcăuană Bereşti Bistriţa.
Poliţia din Bacău a întocmit dosar penal pe numele şoferului din Suceava care a provocat accidentul, el fiind acuzat de ucidere şi vătămare corporală din culpă.