Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 3 ore si 19 minute
Nicolae Robu, primarul Timișoarei, vrea metrou în oraş, scrie businessmagazin.ro.
În bugetul primăriei pe acest an au fost alocați 137.000 de lei pentru studiul de prefezabilitate pentru reconfigurarea traseului de cale ferată în Timișoara prin introducerea liniilor în subteran.
Pe traseul feroviar dintre Gara de Nord și Aeroport pe care edilul îl vizează, a stabilit deja și stațiile, potrivit ziarului Opinia Timişoarei.