Răsturnare de situație la CE Oltenia. Mai mulți angajați s-au autodenunțat că au dat mită pentru contracte. Șefii sunt audiați
Publicat acum 1 ora si 46 minute
Noul președinte al Autorității Naționale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranța Alimentelor, cu rang de secretar de stat, este Alexandru Nicolae Bociu, pentru o perioadă de 5 ani.
Decizia de numire a fost publicată în Monitorul Oficial.
Noul oficial a ocupat funcția de vicepreședinte cu rang de subsecretar de stat al Autorității Naționale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranța Alimentelor.
Totodată, prin decizia prim-ministrului, a fost numit în funcția de vicepreședinte al Autorității Naționale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranța Alimentelor, cu rang de subsecretar de stat, Dănuț Păle, care îl înlocuiește în echipa de conducere a instituției pe Alexandru Nicolae Bociu, scrie Mediafax.