„Peștii-iepure nu mai au frică de om”. Cât de periculoși sunt și ce trebuie să faci dacă ai fost mușcat: „Neapărat să fii cusut”
Publicat acum 6 ore si 48 minute
O ambulanță a fost atacată la Rășinari, lângă Sibiu. Persoana care a atacat echipajul ambulanței era chiar cea către care se ducea această ambulanță.
După incident, bărbatul de 36 de ani a fost internat la spitalul de psihiatrie.
Pacientul era cunoscut cu probleme psihice. El a fost cel care a solicitat inițial intervenția ambulanței, însă echipajul a constatat că nu necesita îngrijiri medicale, acest aspect l-a determinat pe bărbatul respectiv să fie recalcitrant și să tulbure ordinea publică în zonă.
Bărbatul agresiv a spart geamurile laterale, geamurile portierelor, parbrizul, a distrus și capota. Pagubele sunt destul de mari.