Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculă
Publicat acum 6 ore si 33 minute
Americanii vor să aducă 350 de milioane de dolari în România, dar statul român pune piedici. Cel mai mare producător de etanol din SUA vrea să construiască un terminal petrolier în Portul Constanţa, care va concura direct cu societatea de stat ce deţine acum monopolul acestor servicii.
Investiţia este estimată la 350 de milioane de dolari, iar proiectul se află în faza obţinerii ultimelor autorizaţii.
Mai multe informaţii despre acest subiect puteţi citi în ediţia de joi a Jurnalului Naţional.