A te răcori sau a nu te răcori. Cum se ceartă politicienii din Franța pe aerul condiționat în plină caniculă
Publicat acum 3 ore si 14 minute
Mii de internauți au semnat o petiție online prin care cer administrației de la Washington să vândă Canadei statul Montana.
Ei susțin că acesta este oricum „inutil” și că banii obținuți ar putea fi folosiți pentru a reduce datoria națională.
Peste 9.000 de persoane au semnat petiția online prin care se cere ca SUA să vândă Canadei statul american Montana în schimbul sumei de un trilion de dolari.
Printre semnatarii petiției se numără atât americani, inclusiv din statul în cauză, cât și canadieni.
Canadienii le-au răspuns că îi primesc bucuroși pe locuitorii din Montana.