Nicuşor Dan a promulgat legea prin care se prelungeşte, până la 31 decembrie, plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază
Publicat acum 14 ore si 29 minute
Autoritatea Naţională de Reglementare în domeniul Energiei vrea să îi lege pe români de RADET.
Proiectul de lege pregătit de ANRE va face practic imposibilă debranşarea de la sistemul de alimentare cu energie termică al Regiei.
Centrala de apartament ar putea dispărea din blocurile noi de locuinţe iar ar toţi locatarii ar plăti pentru căldură şi apă caldă la stat.
Astfel, dezvoltatorii imobiliari ar putea fi obligaţi, chiar înainte de a începe construcţiile, să facă studii, pentru a vedea dacă montează centrale termice sau racordează blocul la sistemul centralizat.