Un angajat al Băncii Centrale Europene a candidat pentru postul de „dictator” la alegerile interne. Șefii lui n-au fost amuzați
Publicat acum 1 ora si 13 minute
Autorităţile norvegiene sunt în stare de alertă maximă, după ce au detectat iod radioactiv la graniţa cu Rusia.
Descoperirea a fost făcută pe 9 august în filtrele de aer ale unei staţii de monitorizare a radioactivităţii aflată la frontiera cu Rusia. Totul, în contexul în care incidentul din Arhanghelsk a avut loc cu o zi înainte.
Norvegienii analizează în prezent mostre de iod radioactiv la unităţile de specialitate.