Intervenție la Lacul Tei. O persoană a fost scoasă inconștientă din apă
Publicat acum 2 ore si 57 minute
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis vineri seara o nouă atenţionare nowcasting Cod galben de ceaţă pentru nouă judeţe din Muntenia, valabilă până la ora 23:00.
Potrivit meteorologilor, în judeţele Ilfov, Ialomiţa, Teleorman, Giurgiu, Călăraşi, şi în zona joasă a judeţelor Buzău, Prahova, Argeş şi Dâmboviţa se va semnala ceaţă ce determină scăderea vizibilităţii local sub 200 metri şi izolat sub 50 metri.
Avertizările de fenomene periculoase imediate (nowcasting) se emit pentru o perioadă de maximum şase ore, menţionează ANM.