"Străzi Deschise" doar duminică, în acest weekend, în Bucureşti. PMB: Sâmbătă nu închidem circulaţia pe Calea Victoriei
Publicat acum 4 ore si 49 minute
La porţiunea care leagă Autostrada Soarelui de partea de nord a Centurii Bucureştiului "vom avea şantier în martie", a declarat directorul general al Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale (CNADNR), Cătălin Homor, citat de b365.ro.
"Am semnat un contract pe 60 de zile, termenul este în septembrie. În octombrie, vom lansa licitaţia, achiziţia nu va dura mai mult de două-trei săptămâni. Programul se mulează pe anotimp, vom avea şantier în martie", a spus Homor.