Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 20 ore si 39 minute
"În intenţia mea nu este. După cum ştiţi, noi am funcţionat mult timp, Bucureştiul, cu un tarif de 137 de lei pe gigacalorie. Prin votul din Consiliul General s-a ridicat la 345, 350 aşa, grosier, pe gigacalorie”, a spus Nicuşor Dan, la Digi24.
"Intenţia mea nu e să modificăm în această iarnă. Şi vreau să mai adaug că preţul total este 860 de lei. Deci, la fiecare gigacalorie, bucureşteanul plăteşte 350 şi noi plătim 510.", a mai precizat acesta.
Edilul a precizat că, "pentru moment, cel puţin până în aprilie, preţul gazului, pentru noi este plafonat". "Deci, nu văd o creştere", a adăugat Nicuşor Dan.