Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 23 ore si 33 minute
Sunt căutări disperate duminică dimineață, în Munții Făgăraș. Salvamontiștii caută doi turiști, tată și fiu, care au plecat sâmbătă de pe Vârful Moldoveanu și încă nu s-au întors.
Salvamontiștii de la Nucșoara acționează pentru căutarea celor doi.
”Ei ar fi trebuit să se întoarcă seara târziu. De dimineață, colegii mei de la Nucșoara îi caută. Este foarte frig, dar este vizibilitate. Cei doi erau echipați, aveau tot ce trebuie la ei”, a declarat Ion Sănduloiu, reprezentant Serviciul Public Județean Salvamont Argeș, pentru Antena 3.