Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 15 ore si 7 minute
Guvernul a aprobat, miercuri, prin modificarea Codului fiscal, o serie de măsuri privind impozitul pentru IMM-uri, impozitul pe venit şi contribuţiile sociale.
Deşi coaliţia aflată la guvernare spune că modificările nu vor lua bani din buzunarele angajaţilor, românii nu sunt foarte optimişti.
Iată ce au răspuns bucureștenii:
- Salariile scad.
- Codul Fiscal e o mare porcărie.
- Scad salariile mai ales la privat. Angajatul pierde!
- Am zece angajați și mă gândesc foarte serios să renunț la antreprenoriat.
- Aceste măsuri sunt luate ca să fie bine pentru altcineva.