„Peștii-iepure nu mai au frică de om”. Cât de periculoși sunt și ce trebuie să faci dacă ai fost mușcat: „Neapărat să fii cusut”
Publicat acum 8 ore si 30 minute
Coaliția a decis, în ședința de luni, ca măsura compensării carburanților cu 50 de bani să mai rămână în vigoare încă trei luni. Este vorba atât motorină, cât și de benzină, au declarat surse din coaliția de guvernare, potrivit Mediafax.
Decizia inițială de compensare a prețului la carburanți a fost luată la finalul lunii iunie 2022.
Jumătate din această reducere va fi decontată de către stat și jumătate de distribuitori.
Compensarea este evidenţiată pe fiecare bon fiscal emis la staţiile de alimentare cu combustibil.