Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculă
Publicat acum 1 ora si 22 minute
Poliţia a fost sesizată despre acest indicent prin numărul 112, de o femeie care a văzut autoturismul abandonat.
În urma deplasării la faţa locului, organelele de poliţie au constatat că şoferul maşinii nu se afla acolo, acesta fiind identificat la spitalul oraşului Titu.
Din primele informaţii, minorul a fost transportat la spital de părinţii lui.
La testarea cu aparatul etilotest, a rezultat o alcoolemie de 0,58 mg/litru alcool pur în aerul expirat.
Poliţiştii au întocmit adolescentului un dosar penal pentru infracţiunile de vătămare corporală din culpă, conducerea unui autovechiul sub influenţa băuturilor alcoolice, părăsirea locului accidentului şi conducerea unui vehicul fără permis auto.