Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 3 ore si 29 minute
Cristi Borcea încearcă din nou să iasă de după gratii. Omul de afaceri a depus o nouă cerere de eliberare condiţionată la Judecătoria Sectorului 4.
Este a doua cerere după ce prima a fost respinsă de judecători. Borcea a ajuns din nou după gratii după ce a fost condamant în februarie anul acesta la opt ani de închisoare în dosarul retrocedărilor ilegale din Mamaia.
O lună mai târziu, magistraţii au hotărât contopirea acestei pedepse cu cea din dosarul transferurilor de fotbal, astfel încât Borcea are acum de ispăşit 7 ani şi șase luni de închisoare.