Nu e doar cald, e periculos. Ce este stresul termic și de ce ar trebui să te îngrijoreze
Publicat acum 7 ore si 22 minute
Primăria Capitalei vrea să implementeze în spitalele din Bucureşti un sistem de dezinfecţie cu ajutorul ultravioletelor.
Proiectul, denumit „Tehnologie revoluţionară de eliminare a infecţiilor nosocomiale din spitale cu ajutorul roboţilor” va fi supus votului în şedinţa CGMB de joi.
Bugetul propus de Municipalitate pentru acest proiect este de 159.000 de euro.