Niciun investitor nu s-a înscris la licitaţia pentru şantierul naval Mangalia
Publicat acum 8 ore si 25 minute
Locuitorii din cartierul bucureştean Drumul Taberei vor putea circula cu metroul abia din a doua parte a anului 2018, şi nu de la finele acestui an, după cum anunţau recent autorităţile. Şi, cel mai probabil, vor circula cu trenuri vechi, conform economica.net.
Oficialii Metrorex se apără şi spun că amânarea nu este cauzată de companie. Secţiunea Râul Doamnei - Eroilor, inclusiv Valea Ialomiţei, a fost prevăzută iniţial pentru punerea în funcţiune la sfârşitul anului 2017.