Camelia Bogdan a pierdut un nou proces. Afirmațiile false ale judecătoarei au creat un „prejudiciu moral“ pentru Grivco
Publicat acum 13 ore si 53 minute
Fostul şef al DNA Ploieşti face turul instituţiilor de justiţie din ţară.
După ce miercuri dimineață a fost la CSM, unde s-a judecat o acţiune disciplinară, Lucian Onea a trecut şi pe la Parchetul General.
Aici a venit însoţit de avocatul său pentru a lăsat nişte documente.
În urmă cu două zile, fostul şef al unităţii de elită a fost la Instanţa Supremă unde a contestat controlul judiciar.
Judecătorii de la Curtea Supremă i-au respins însă cererea.
Citiți și:
Fostul șef al DNA Ploiești amenință cu dezvăluiri. Onea: Probabil voi începe să vorbesc