Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 3 ore si 3 minute
O angajată a unui restaurant din Argeș a descoperit o geantă ce conținea fabuloasa sumă de 16 mii de euro.
Fără să știe ce se află înăuntru, angajata a dus geanta la poliție, care a reușit, ulterior, să identifice și posesoarea acesteia.
Este vorba despre o femeie din Brăila care locuiește în Italia împreună cu iubitul. Miercuri seara, aceasta a fost la restaurantul aflat în comuna Dedulești și a uitat geanta ce conținea banii pe care o avusese asupra ei, scrie spynews.ro.
Femeia le-a declarat polițiștilor că strânsese banii pentru a-și cumpăra un apartament nou.