Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 19 ore si 20 minute
Sindicaliștii susțin că dialogul social dintre ceferiști și stat a ajuns în impas.
„Federația Națională Feroviară Mișcare Comercial Vagoane, cea mai mare și mai reprezentativă organizație sindicală a ceferiștilor din România, afiliată la Blocul Național Sindical, anunță public că în data de 15 septembrie 2023 va declanșa o grevă de avertisment”, potrivit unui comunicat.
Sindicaliștii susțin dialogul social dintre ceferiști și stat a ajuns în impas, motiv pentru care declanșează această grevă de avertisment.