Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 15 ore si 30 minute
Guvernul ar putea adopta proiectul prin care vrea să stopeze criza forţei de muncă.
Acesta prevede ca patronii care vor angaja şomeri, persoane asistate social şi tineri absolvenţi să primească subvenţii de la stat de 500 de euro lunar.
Ministrul Muncii susține că principalul scop al proiectului este stoparea exodului forţei de muncă.