Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 14 ore si 28 minute
Guvernul le dă bani şomerilor pentru a se angaja.
A fost publicată în monitorul oficial ordonanţa de urgenţă conform căreia şomerii care se angajează vor primi de la stat pe lângă salariu, alţi 1.000 de lei.
Însă, doar dacă muncesc cel puţin trei luni de zile cu normă întreagă.
Beneficii vor avea şi angajatorii, care vor primi peste 2.000 de lei pentru fiecare şomer angajat.