Nicuşor Dan a promulgat legea prin care se prelungeşte, până la 31 decembrie, plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază
Publicat acum 14 ore si 57 minute
Incident șocant, sâbătă dimineață la Ploiești. Un autobuz fără șofer a circulat zeci de metri singur pe stradă și ar fi putut lovi în orice moment alte mașini.
În tot acest timp, șoferul care coborâse din autobuz, alerga după autovehicul în încercarea disperată de a-l opri.
Bărbatul nu asigurase în totalitate autobuzul în momentul în care a coborât din el. Acesta a lăsat mașina în viteză și a închis ușile. Autobuzul cu transmise automoată a plecat de pe loc, lovind o mașină și un stâlp de electricitate.
Șoferul neglijent a primit o amendă de 580 de lei.