Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați. Se intervine de urgență
Publicat acum 1 ora si 28 minute
Incendiul se manifesta la tabloul electric cu degajări mari de fum şi în interior exista posibilitatea surprinderii de victime, a transmis ISU Alba.
"Forţele ajunse la locul intervenţiei au reuşit localizarea şi lichidarea incendiului şi evacuarea tuturor persoanelor surprinse în interior. Este vorba despre 50 de beneficiari evacuaţi. (...) Nu sunt probleme de natură medicală sau intoxicaţii cu fum.
Se procedează în continuare pentru înlăturarea efectelor negative şi asistenţa persoanelor afectate", a precizat ISU Alba.
Au fost trimise de asemenea o ambulanţă SMURD B2 şi două ale SAJ Alba.