Codul roșu de ploi a făcut prăpăd în Craiova: Au căzut peste 100 litri/mp, apa a ajuns la geamurile mașinilor. Imaginile dezastrului
Publicat acum 15 ore si 58 minute
Doi oameni din comuna Schitu, judeţul Olt, au murit carbonizaţi azi noapte după ce casa lor a luat foc.
Pompierii au intervenit, timp de patru ore, cu două autospeciale de stingere cu apă şi spumă şi un echipaj SMURD. Casa arsese deja ca o torţă, iar pentru cei doi nu s-a mai putut face nimic.
Cauza probabilă a izbucnirii incendiului este jarul căzut din sistemul de încălzire.