Funcţionarii din Senat şi Camera Deputaţilor, în grevă japoneză pe parcursul procedurilor de învestire a Guvernului
Publicat acum 1 ora si 23 minute
Pompierii prahoveni au intervenit, luni seară, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un apartament din municipiul Ploieşti, zece persoane din blocul în cauză fiind evacuate din cauza fumului dens.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, Raluca Vasiloae, au ars izolaţie de tip polistiren, tâmplărie PVC şi cabluri electrice, zece persoane fiind evacuate din cauza degajării mari de fum.
La faţa locului s-a intervenit cu două autospeciale de lucru, incendiul fiind lichidat.