Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 13 ore si 39 minute
Klaus Iohannis a participat, duminică, împreună cu soţia sa, Carmen, la slujba de la Biserica Romano-Catolică "Sfânta Treime" din Sibiu. Şeful statului petrece sfârşitul de săptămână acasă la Sibiu, iar sâmbătă a urcat în staţiunea Păltiniş.
Şeful statului şi soţia sa, Carmen, au sosit, duminică, în zona centrală a municipiului Sibiu, iar maşina a parcat, ca de obicei, în Piaţa Mică. Pentru a intrat în biserică pe uşa principală, sitută în Piaţa Mare, cuplul prezidenţial a făcut câţiva paşi.
Soţii Iohannis s-au ţinut de mână ca de obicei şi au salutat jurnaliştii care-i aşteptau la intrarea în biserică.