Kelemen Hunor explică acordul cerut de Nicușor Dan: „Singura soluție este să susținem un guvern PSD monocolor curat ca lacrima”
Publicat acum 1 ora si 19 minute
Președintele Consiliului Județean Gorj, Ion Călinoiu, a declarat pentru tvsud.ro, că nu mai candidează la șefia Consiliului Județean.
“Mi-am făcut datoria timp de 20 de ani și e momentul să preia un alt coleg pe care îl voi sprijini”, a declarat Ion Călinoiu.
Potrivit unor surse, Cosmin Popescu va fi ales președinte al Consiliului Județean Gorj, iar vicepreședintele din partea PSD va fi Ciprian Florescu.