Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 2 ore si 10 minute
Sevil Shhaideh deținea această funcție din octombrie 2017. Atunci a fost numit membru provizoriu, însă în aprilie 2018, Adunarea Generală a Acționarilor a decis ca aceasta să ocupe această funcție încă trei ani, scrie hotnews.ro.
Statul român este acționar al OMV Petrom cu o participație de 20%, prin Ministerul Economiei.