George Simion susține că a fost sunat luni de un consilier prezidențial, ca să voteze cu Veștea. Nicușor Dan: „Este exclus”
Publicat acum 10 ore si 20 minute
Preşedintele Consiliului Judeţean Vrancea, Marian Oprişan, a fost surprins, miercuri, conducând cu viteza de 191 de kilometri la oră, pe DN 2, în judeţul Buzău.
Poliţiştii i-au reţinut politicianului permisul de conducere pentru 90 de zile.
Viteza cu care circula Marian Oprişan, de 191 de kilometri la oră, a fost cea mai mare înregistrată în timpul respectivei acţiuni de către poliţiştii rutieri din Buzău.